Prokopovitz

DIRECTOR

Urodzony w Częstochowie, 24.07.1972r. Jeden z najzdolniejszych polskich reżyserów i operatorów młodego pokolenia, absolwent Wydziału Operatorskiego łódzkiej PWSFTviT i stypendysta Northeeren Film & TV School w Leeds. Współpracował jako operator kamery przy ponad 20 spektaklach Teatru TV, m. in. z takimi reżyserami jak Stanisław Różewicz, Mariusz Treliński, Ryszard Bugajski. Był operatorem kamery przy: "Grach ulicznych" w reżyserii Krzysztofa Krauze, "Poznaniu '56" Filipa Bajona, "Historiach miłosnych" Jerzego Stuhra, "Kilerze" Juliusza Machulskiego, "Kronikach domowych" Leszka Wosiewicza, "Szczęśliwego Nowego Jorku" Janusza Zaorskiego.

We wrześniu 1999 roku na Przeglądzie Filmów we Wrocławiu otrzymał nagrodę za całokształt twórczości.

Na swoim koncie ma także zdjęcia do filmów Andrzeja Wajdy "Wyrok na Franciszka Klosa", Krzysztofa Langa "Doczekać świtu", a także do "Komornika" Feliksa Falka, za który otrzymał nagrodę na XXX FPFF w Gdyni, "Przedwiośnia" Filipa Bajona i "Długu" Krzysztofa Krauze, za które w 2000 roku otrzymał nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2000.

Bartek jest także reżyserem filmu “Chemia” i „Narzeczony na niby” oraz reżyserem i autorem zdjeć do licznych nagrodzonych teledysków oraz reklam telewizyjnych i widowisk teatralnych.

W 2019 był reżyserem drugiego sezonu serialu Ultraviolet. Obecnie serial jest na etapie montażu.

https://www.imdb.com/name/nm0698616/?ref_=nmbio_bio_nm