Arni Asgeirsson

DIRECTOR

Oryginalny islandzki reżyser z oryginalna miłością do Polski. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Tv wŁodzi, w której zrealizował swoja pierwsza etiudę „P.S.” nominowana w kategorii etiud studenckich w Cannes. Arni jest reżyserem i scenarzystą wszystkich swoich filmów, pisze tez scenariusze na zamówienie innych reżyserów. Oprócz realizowania filmów, Arni prowadzi także warsztaty i zajęcia dla studentów Islandzkiej Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Teatralnej w szwedzkim Malmo oraz wykłada w szkołach filmowych na całym świecie ucząc studentów reżyserii pracy z aktorem.

Jego debiutancki film „Thicker than Water” zdobył w 2006 roku specjalną nagrodę Jury na festiwalu w Mannheim. Przyjęty ciepło przez publiczność i krytykę, zebrał też wiele nominacji na najważniejszych festiwalach w Skandynawii, Toronto, Chicago w kategoriach Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz i Najlepszy film. W 2010 Arni był jurorem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Drugi film Arniego „Brim” wszedł na ekrany kin w Islandii we wrześniu 2010 roku. W portfolio reżysera można znaleźć wiele reklam nakręconych na Islandii, w Polsce i Skandynawii.

W 2017 roku Arni wyreżyserował pełnometrażowy film animowany „Ploey”, który został zakupiony do 60 krajów. Arni płynnie mówi i reżyseruje po polsku, angielsku i islandzku.

https://www.imdb.com/name/nm0038604/