Anna Maliszewska

DIRECTOR

Ania Maliszewska to reżyserka doskonale znana ze swoich ikonicznych teledysków i reklam. Absolwentka Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przez wiele lat pracowała w Atomic TV i MTV aby płynnie przejść do reżyserii. Wykładała wŁódzkiej Filmówce, jest absolwentką Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy.

Jej teledyski były wielokrotnie nagradzane na wielu festiwalach. Zebrała największą ilość nagród w historii Yach film Festiwal (2002- Scenariusz-Myslovitz „Acidland”), (2003- Scenariusz- Raz, Dwa, Trzy „Trudno nie wierzyć w nic”),(2004- Publicznosci- Sistars „Sutra”, Rezyseria -Reni Jusis „It’s not enough”, Grand Prix- Reni Jusis „Ostatni Raz” ),(2006- Publicznosci- Hey „A ty” ,Internautów , Hey- „Mimo wszystko” ),(2016-Rezyseria- Maria Peszek „Samotny Tata” )

Posiada na koncie dwa Fryderyki (2004-Sistars „Sutra” ; 2008-Kasia Nosowska „Era Retuszera” )oraz wiele nominacji do tej prestiżowej nagrody.

W 2007r dostała Nagrodę Publiczności na XXXII Gdyńskim Festiwalu Filmów Fabularnych za film „Pokój szybkich Randek” . Jej debiut fabularny był nominowany do Złotych Lwów.

Twierdzi, że jest czarownicą. Praca w reklamie to jej laboratorium, gdzie tworzy eliksiry i esencje emocji, informacji, narracji i humoru.